Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Usługi dostępu do Internetu w Knurowie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 70, 71, 72 ... 103, 104, 105  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
arkadioss



Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 194
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lut 23, 2010 8:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam dokładnie tak samo jak kolega powyżej - zero problemów z netem z GMK, nie rozumiem dlaczego niektórzy narzekają na tego dostawcę

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
CryForTheMoon



Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 185

PostWysłany: Wto Lut 23, 2010 9:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

arkadioss napisał:
Ja mam dokładnie tak samo jak kolega powyżej - zero problemów z netem z GMK, nie rozumiem dlaczego niektórzy narzekają na tego dostawcę


Dlatego że kiedyś nie było tak różowo, za czasów kiedy TP głosiła iż neostrada 128 to szybki internet, ja w gmk miałem download na poziomie 2-3 mb/s lecz internet był niestabilny częste przerwy w dostawie internetu były bardzo irytujące, pingi były bardzo wysokie grać się nie dało w ogóle,ta sielanka się skończyła pewnego dnia i prędkość downloadu spadła do max 1 mb/s internet nadal był niestabilny, wtedy właśnie najwięcej ludzi odeszło od gmk, lecz od kiedy jestem podpięty do internetu światłowodem, nie miałem ani jednej przerwy w dostawie internetu, pingi są bardzo małe co widać na pomiarach, a o czymś taki jak lagi zapomniałem,telewizja jambox działa bez zarzutu, jestem teraz bardzo zadowolony z gmk tak samo jak użytkownicy Alfy system, bo z tego co wiem oni przechodzili podobny horror.
_________________


Ostatnio zmieniony przez CryForTheMoon dnia Pią Mar 12, 2010 8:01 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Flow



Dołączył: 25 Paź 2006
Posty: 486

PostWysłany: Wto Lut 23, 2010 10:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rallus napisał:
Może jeszcze powiesz, że to jest uczciwe takie sztuczne obcinanie prędkości ?
Jakbyś czytał wszystkie posty w tym temacie to wiedziałbyś, że jak się podpisze aneks przedłużający umowę na kolejny rok to prędkości wracają do wartości z cennika.

Jakbyś rozumiał o czym pisze to byś wiedział że nawet możesz podpisać aneks na 100000000000 mb/s a jeżeli będzie pisało że jest do prędkość "do" to dalej możesz mieć gówno.
Ciekawa jest ta cała sytuacja bo jeżeli alfa zostanie przy tym co teraz macie to i tak nie możecie nic im zarzucić, ale moim zdaniem sprawa leży u dostawcy swiatłowodów a nie alfy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lut 23, 2010 11:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przed podpisaniem aneksu:


Po podpisaniu aneksu:


Chyba widać różnicę Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
rallus



Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 135

PostWysłany: Wto Lut 23, 2010 11:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Flow napisał:
rallus napisał:
Może jeszcze powiesz, że to jest uczciwe takie sztuczne obcinanie prędkości ?
Jakbyś czytał wszystkie posty w tym temacie to wiedziałbyś, że jak się podpisze aneks przedłużający umowę na kolejny rok to prędkości wracają do wartości z cennika.

Jakbyś rozumiał o czym pisze to byś wiedział że nawet możesz podpisać aneks na 100000000000 mb/s a jeżeli będzie pisało że jest do prędkość "do" to dalej możesz mieć gówno.
Ciekawa jest ta cała sytuacja bo jeżeli alfa zostanie przy tym co teraz macie to i tak nie możecie nic im zarzucić, ale moim zdaniem sprawa leży u dostawcy swiatłowodów a nie alfy.


To, że jest napisane że prędkość jest DO to znaczy że nikt ci nie zagwarantuje zawsze sztywnej wartości bo ta może zależeć od wielu rzeczy i od serwera z którym się łączymy. A tu mamy ewidentny przykład naginania tej klauzuli do własnych potrzeb dostawcy.
A świadczy o tym post wyżej w który autor pisze, że podpisał aneks i jemu przywrócili pełną prędkość.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yo! Gotti



Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 971

PostWysłany: Sro Lut 24, 2010 1:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rallus napisał:
nikt ci nie zagwarantuje zawsze sztywnej wartości bo ta może zależeć od wielu rzeczy i od serwera z którym się łączymy
Jakim zaś serwerem? Co ściąganie z serwera ma wspólnego z prędkością oferowaną przez dostawcę?

Wygląda na to że umowę podpisywaliście "na jakiś czas" jak była prędkość (przykładowo) 4 mega. Alfa zwiększyła prędkości i doszli do wniosku że każdemu dadzą możliwość mieć taką samą prędkość. Więc zwiększają prędkość w zamian za przedłużenie umowy. Nie widzę w tym nic nieuczciwego. Wręcz przeciwnie.
Powinni zrobić tak jak tepsa - podpisałeś umowę trzyletnią 2 lata temu na prędkość 0,5 mega to męcz się jeszcze rok frajerze.
Niektórym już się chyba w d*** poprzewracało.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
knurowianin_007



Dołączył: 16 Sty 2007
Posty: 214

PostWysłany: Sro Lut 24, 2010 8:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zadam jedno pytanie ... kto przy poziomie ceny około 50-60 zł brutto i parametrze transmisji około 6-8 Mbps da gwarancje na parametru i CIR... bo szukałem i przeszedłem przez wielu dostawców... włącznie z TPSA i jej NEO, DSLem i innymi - i nikt a to nikt nigdy nie dawał i nie gwarantował parametru... jedynie sieci osiedlowe .. a teraz mam Alfę i jak piszą koledzy mam możliwość otrzymywania więcej (większy parametr transmisji) przy zachowaniu stałego poziomu opłat - jedyny warunek podejść podpisać aneks i przedłużać umowę... zmienia się parametr to i formalnie umowę trzeba dopasować do takiego stanu rzeczy... i tez podpisałem i mam więcej - nic złego w tym nie widzę..

.. widać ze Panowie z Alfy dbają o klienta ale tez o swój biznes.. za darmo nic nikt nikomu nie da.. a oni dają możliwość zwiększenia parametru - nic nie płacąc tylko aktualizując umowę .. lojalka
_________________
Pozdrawiam -= Knurowianin_007 =-

teraz :
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rallus



Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 135

PostWysłany: Sro Lut 24, 2010 10:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli piszecie, że to jest kwestia umowy jaką się podpisywało to dlaczego prędkość wysyłania została obcięta czterokrotnie. W momencie podpisywania było 1 mega a teraz jest 250 kilo ?
I niech mi nikt znowu nie pisze, że to było DO bo zawsze taka była bez żadnych problemów i nagle w lutym się zmniejszyła. To chyba nie jest całkiem w porządku.
A co do podpisywania aneksów przedłużających umowę.
Dlaczego dostawca nie napisze o tym oficjalnie w cenniku, że wyższe prędkości od lutego dotyczą tylko nowych abonentów i tych obecnych którzy podpiszą stosowny aneks do umowy. Na ten tema nie najmniejszej wzmianki w oficjalnym cenniku na stronie.
O tym trzeba dowiadywać się pocztą pantoflową.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz Kopiszka



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 592

PostWysłany: Nie Lut 28, 2010 4:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lukas2401 napisał:
Chyba widać różnicę Wink


w nocy widać jeszcze bardziej

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Plumowski



Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 1465
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Lut 28, 2010 9:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łukasz Kopiszka napisał:
lukas2401 napisał:
Chyba widać różnicę Wink


w nocy widać jeszcze bardziej



Też bym tyle miał w siedzibie dostawcy... Wink
_________________
Pozdrawiam,
Heniek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
CryForTheMoon



Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 185

PostWysłany: Pią Mar 12, 2010 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz również można sprawdzić ping http://www.pingtest.net/
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lucjanszolajski



Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 1070
Skąd: Corleone.

PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 9:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może ktoś będzie wiedział. Jak wygląda jakoś usług Netii ? Najlepiej z rejonu Koziełka.
_________________
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". - W.E. Buffett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruby102



Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 4

PostWysłany: Wto Mar 23, 2010 10:28 pm    Temat postu: Pomoc w wyborze Odpowiedz z cytatem

Witam,

Przejście przez wątek dotyczący usługodawców Internetu w Knurowie jest torturą... Wink

Za parę miesięcy zostaniemy z żoną i dzieckiem nowymi mieszkańcami tego zacnego miasta, jakim jest Knurów!
Zamieszkamy na ul.Sobieskiego... i szukam informacji o dostawcach Internetu w tym rejonie.
Czy możecie kogoś polecić ? Alfa System? Tyle tu o nich złych (tyle samo też dobrych) opinii...

A może korzystanie z tego typu usługodawców w Knurowie jest zbyt ryzykowne? Może wydać więcej szmalu, pogodzić się z limitami ściągania i zdecydować się na solidną Neostradę ?

Dziękuję za pomoc... Mam nadzieje, że ew.odpowiedzi w tym wątku ułatwią wybór również innym mieszkańcom.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Mar 23, 2010 10:32 pm    Temat postu: Re: Pomoc w wyborze Odpowiedz z cytatem

ruby102 napisał:
Witam,

Przejście przez wątek dotyczący usługodawców Internetu w Knurowie jest torturą... Wink

Za parę miesięcy zostaniemy z żoną i dzieckiem nowymi mieszkańcami tego zacnego miasta, jakim jest Knurów!
Zamieszkamy na ul.Sobieskiego... i szukam informacji o dostawcach Internetu w tym rejonie.
Czy możecie kogoś polecić ? Alfa System? Tyle tu o nich złych (tyle samo też dobrych) opinii...

A może korzystanie z tego typu usługodawców w Knurowie jest zbyt ryzykowne? Może wydać więcej szmalu, pogodzić się z limitami ściągania i zdecydować się na solidną Neostradę ?

Dziękuję za pomoc... Mam nadzieje, że ew.odpowiedzi w tym wątku ułatwią wybór również innym mieszkańcom.



Neo już dawno nie ma limitów ściągania.
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
knurowianin_007



Dołączył: 16 Sty 2007
Posty: 214

PostWysłany: Wto Mar 23, 2010 10:55 pm    Temat postu: Re: Pomoc w wyborze Odpowiedz z cytatem

ruby102 napisał:
Witam,

Przejście przez wątek dotyczący usługodawców Internetu w Knurowie jest torturą... Wink

Za parę miesięcy zostaniemy z żoną i dzieckiem nowymi mieszkańcami tego zacnego miasta, jakim jest Knurów!
Zamieszkamy na ul.Sobieskiego... i szukam informacji o dostawcach Internetu w tym rejonie.
Czy możecie kogoś polecić ? Alfa System? Tyle tu o nich złych (tyle samo też dobrych) opinii...

A może korzystanie z tego typu usługodawców w Knurowie jest zbyt ryzykowne? Może wydać więcej szmalu, pogodzić się z limitami ściągania i zdecydować się na solidną Neostradę ?

Dziękuję za pomoc... Mam nadzieje, że ew.odpowiedzi w tym wątku ułatwią wybór również innym mieszkańcom.



kolego w życiu jest tak że ile osób sie wypowiada w dyskusji - to tyle samo opini sie pojawia...


ale z tą neostradą to już przesadziłes Smile
_________________
Pozdrawiam -= Knurowianin_007 =-

teraz :
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 70, 71, 72 ... 103, 104, 105  Następny
Strona 71 z 105

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka